Mgr Jakub Wierus


 

 

Mgr Jakub Wierus


,,W 2014 r. ukończyłem Poznańską Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, a wcześniej Politechnikę Częstochowską. Już podczas studiów rozpocząłem poszerzanie wiedzy praktycznej uczestnicząc w takich kursach jak Kinesiology taping oraz PNF?

Doświadczenie praktyczne zdobywałem pracując m. in. w sanatoriach w Ustroniu, współpracując ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz prywatnymi gabinetami fizjoterapeutycznymi.
W pracy z pacjentem zawsze bardzo ważny jest dla mnie szczegółowy wywiad i testy neurologiczne, ponieważ w mojej ocenie stanowi to podstawę do dogłębnego zrozumienia i odnalezienia właściwej przyczyny tego, z czym boryka się chory.
Moim szczególnym zainteresowaniem są niespecyficzne dolegliwości ze strony narządu ruchu oraz układu nerwowego pochodzenia idiopatycznego. W gabinecie najczęściej stosuję metodę P-DTR, którą miałem przyjemność uczyć się od jej twórcy - dr. Jose Palomara. Jednak terapię zawsze dobieram indywidualnie do potrzeb pacjenta?
Terapia P-DTR to metoda polegająca na diagnostyce i korekcie funkcji układu recepcyjnego. Jako jedna z nielicznych holistycznych terapii pacjenta, dąży do odszukania i zastymulowania adekwatnym bodźcem dwóch sparowanych receptorów, które mają zakłócony przepływ informacji i przywróceniu właściwej reaktywności.
Największą zaletą tej metody jest to, że w prosty sposób mogę ocenić reaktywność układu nerwowo-mięśniowego, wykryć dysfunkcje oraz prosto, szybko i bezboleśnie je usunąć. Efekty działania P-DTR często są natychmiastowe i trwałe, ponieważ korekcja obejmuje pierwotną przyczynę, która może też być źródłem innych problemów i dolegliwości na pozór kompletnie z nią nie związanych.
W życiu prywatnym od najmłodszych lat pasjonują mnie sporty walki. Swoich sił próbowałem uprawiając Tae Kwon Do oraz Muay Thai, by ostatecznie związać się z Brazylijskim Jiu Jitsu które trenuję po dzień dzisiejszy. Bardzo ważna jest dla mnie również przerwa od codziennego pędu, którą najchętniej realizuję w głuszy nad jeziorem lub w lesie, bez odgłosów miasta?️?
Kursy, które ukończyłem to:
Proprioceptive - Deep Tendon Reflex (Basic, Intermediate, Advance, Masterclass)
Neuroseminars (mod. I, II, III, IV)
Medycyna Ortopedyczna wg. Cyriaxa (mod. I)
Proprioceptive neuromuscular facilitation (Basic)
FDM model zniekształceń powięziowych (mod. I, II, III, IV).
Thera-Band Academy Równowaga mięśniowa stabilizacja kręgosłupa i poszczególnych stawów
Kinesiology taping."

 

Nie pozwól sobie dłużej żyć z bólem! Jesteśmy tu dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami


ul. Eurydyki 1, 80-299 Gdańsk
+ 48 509 671 252

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Piątek

9:00 - 18:00*

Sobota

wizyty umawiane telefonicznie

Niedziela

Zamknięte

*godziny mogą ulec zmianie;
wizyty ustalane wg zapotrzebowania pacjentów, telefonicznie