Terapia wisceralna

Terapia wisceralna często nazywana jest terapią trzewną. Polega ona na manualnej pracy na wewnętrznych narządach jamy brzusznej. Ta metoda jest bardzo przydatna w pracy fizjoterapeuty czy osteopaty, szczególnie, że narządy wewnętrzne mają wiele powiązań z układem mięśniowo-szkieletowym, a ich napięcie może powodować różne dolegliwości.
 
Korzystanie z tego rodzaju terapii wymaga ogromnej wiedzy z zakresu ludzkiej anatomii, ponieważ narządy wewnętrzne są ciasno ułożone w jamie brzusznej, przez co napięcia i zaburzenia jednego z nich mogą przenosić się na sąsiednie. Terapeuta, poprzez terapię wisceralną, odnajduje przyczynę problemów i dalszym działaniem rozpoczyna procesy naprawcze.
 
Jakie efekty da nam ten zabieg? Przede wszystkim pozbędziemy się napięcia w narządach wewnętrznych a przepływ krwi w nich będzie usprawniony. Skutkiem będzie poprawa metabolizmu, podniesienie odporności organizmu oraz przywrócenie sprawnego i normalnego funkcjonowania mięśniom, tkankom i narządom wewnętrznym.
 
Dolegliwości, w których terapia wisceralna jest w stanie pomóc, jest wiele. Oto kilka z nich:
-zgaga,
-refluks,
-zaparcia,
-wzdęcia,
-problemy trawienne,
-zaburzenia metabolizmu,
-ostre stany bólowe,
-utrudnienia w odchudzaniu lub wchłanianiu pokarmów,
-bolesne miesiączki,
-nietrzymanie moczu.
Taka terapia może być skuteczna również przy dolegliwościach, które nie są bezpośrednio związane z jamą brzuszną, np. bóle kręgosłupa, migreny, stres czy zwyrodnienia stawów